برای حل مشکلات چاپ، هیچ بن بستی وجود ندارد

07/26/0 12:02 بعد از ظهر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم روز ملی صنعت چاپ:

برای حل مشکلات چاپ، هیچ بن بستی وجود ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رویکرد عمل‌گرایی دولت سیزدهم، گفت: تلاش داریم در دولت سیزدهم، بخش عمده‌ای از مشکلات از جمله مسائل صنعت چاپ کشور با تدابیر دقیق حل شود و در این مسیر بن‌‌بستی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی، در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ، دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به دعوت ریاست اتحادیه چاپخانه داران حضور داشت، در سخنانی با بیان اینکه نارضایتی از روند اداره امور کشور تنها منحصر به صنعت چاپ نیست؛ گفت: تلاش داریم در دولت سیزدهم، بخش عمده‌ای از مشکلات و مسائل کشور با تدابیر دقیق حل شود و در این مسیر بن‌‌بستی وجود ندارد.

وی افزود: برخی از مشکلاتی که در حوزه چاپ از سوی ریاست اتحادیه چاپخانه داران مطرح شد، با صحبت و برگزاری جلسات مختلف و برآورد کارشناسی قابل حل است. امید‌وارم در دولت مردمی سیزدهم این اتفاق را شاهد باشیم.

دکتر اسماعیلی با تاکید بر اینکه دوستان عزیزم در صنعت چاپ بدانند، با تمام وجود و همه اختیاراتی که دارم، قطعا کمک می‌کنم که همه مسائل و مشکلات کاهش پیدا کند، اظهار داشت: بر خودم فرض می‌دانم که در نخستین جلسه مشترک با اتحادیه چاپخانه داران، مسائل مطرح شده را حل کنیم. معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم رفع مشکلات را پیگیری خواهد کرد. بخش عمده‌ای از مجموعه مشکلات را می‌توان در بدنه وزارتخانه حل کرد. بخش دیگر به تعامل با مجلس شورای اسلامی مرتبط است. در کمیسیون فرهنگی مجلس، عناصر شاخص فرهنگی کشور حضور دارند. خوشبختانه همان‌طورکه در دولت نسبت به وجود نگاه انقلابی و جهادی در حل مسائل تاکید می‌شود، همین رویکرد در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی هم وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به اصلاحیه بند 16 ماده 2 نیز گفت: اصلاحیه این بند از اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و قبول داریم بخش عمده ای از مقوله چاپ، مرتبط با حوزه وزارت صنعت است. بنابراین بنا داریم جلسه‌ای با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت برگزار کنیم. علاوه‌ براین برنامه بازدید میدانی نیز برای گفت‌و‌‌گو با دوستانی که از نزدیک درگیر مسائل هستند نیز مدنظر قرار دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه خطاب به اهالی صنعت چاپ گفت: به دوستان در صنعت چاپ قول می‌دهم، آنچه که در حدود اختیارات و تصمیمات دولت، برای حل مشکلات فعالان این حوزه وجود دارد، به‌‌زودی اتفاق می‌افتد.