بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ تهران گشایش یافت

07/26/0 12:09 بعد از ظهر

با حضور معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ تهران گشایش یافت

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران با حضور یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران با حضور یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهرزاد دانش، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات و جمعی از فعالان و دست‌اندرکاران صنعت چاپ کشور به مدت چهار روز فعالیت خود را در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز کرد.

افتتاحیه نمایشگاه از سالن 38 با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و یاسر احمدوند با حضور در این سالن و سالن 38B از غرفه‌ها و شرکت‌‌های حاضر در نمایشگاه بازدید کرد.

در این بازدید، غرفه‌داران بخش‌های مختلف ماشین‌سازی، مواد اولیه و چاپخانه‌داران، مشکلات و دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف چاپ، به اطلاع احمدوند رساندند.

افزایش 30 درصدی شرکت‌کنندگان

احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران در گفتگویی با اشاره اینکه، نمایشگاه امسال در فضایی بالغ بر 28 هزار متر مربع برپا شده، گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی و فاصله گذاری‌های تعیین شده بین غرفه‌ها، تنها 14 هزار متر مربع از فضای نمایشگاهی امسال مفید است.

وی افزود: در نمایشگاه امسال، علاوه بر شرکت‌های داخلی، دو شرکت از هند و همچنین نمایندگانی از کشورهای ایتالیا، آلمان، ژاپن و ترکیه حضور دارند که جدیدترین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته‌اند.

ابوالحسنی همچنین از افزایش 30 درصدی تعداد شرکت‌کنندگان نمایشگاه امسال خبر داد و یادآور شد: دنمایشگاه بیست و هشتم، تولیدکنندگان داخلی ماشین‌آلات در حوزه دستگاه‌های پرکن حجمی ویژه بسته‌بندی محصولات خوراکی و جعبه چسبانی، حضور پررنگی دارند.

به گفته وی، به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا، هیچ نشست تخصصی در نمایشگاه امسال برگزار نمی‌شود و فقط در روز دهم مهرماه برنامه ویژه‌ای از سوی دبیرخانه آیین سپاس چهره‌های ماندگار با حضور پیکشسوتان و فعالان این صنعت برگزار می‌شود.

برگزاری همزمان نمایشگاه مجازی چاپ

در نمایشگاه امسال بزرگترین فعالان اقتصادی حوزه چاپ جدیدترین دستاوردها، محصولات و فناوری‌ها را به نمایش می‌گذارند و برپایی این نمایشگاه فرصتی برای دست‌اندرکاران و متخصصان این صنعت است تا با بازدید از نمایشگاه متناسب با نیاز کسب و کار خود و با توجه به روند کنونی بازار، فعالیت‌ها و نوآوری های موجود در بازار را رصد کنند.

امسال نیز مانند سال گذشته به دلیل محدودیت‌های کرونایی، فناوری‌های نوین به کمک صنعت نمایشگاه آمده است و سامانه نمایشگاهی ایران با نام ایروکسپو این نمایشگاه را به صورت اینترنتی به نمایش می‌گذارد.

غرفه‌داران این نمایشگاه با ثبت‌نام در این سامانه و بارگذاری اطلاعات و تصاویر محصولات و خدمات خود، این فرصت دارند تا بازدیدکنندگانی از سراسر دنیا داشته باشند و به طور مجازی با آنها آشنا و قرار ملاقات تنظیم کنند .

همچنین این سامانه ظرفیت دارد که غرفه‌داران محصولات و خدمات خود را بارگذاری کنند و اطلاعات تماس مستقیم خود را در اختیار بازدید‌کنندگان قرار دهند و غرفه‌داران نیز می‌توانند بدون هزینه‌های گزاف و با اختصاص کمترین زمان از ظرفیت‌های موجود در حین برگزاری تا سه ماه بعد از برگزاری نمایشگاه استفاده کنند.