زمان و هزینه پیگیری پرونده ها برای صنف چاپ کاهش یافت

07/28/0 2:10 بعد از ظهر
سایت اتحادیه چاپخانه‌داران تهران افتتاح شد

با راه اندازی وب سایت اتحادیه چاپخانه داران:
زمان و هزینه پیگیری پرونده ها برای صنف چاپ، کاهش یافت

پایگاه اطلاع رسانی و ارائه خدمات اینترنتی اتحادیه چاپخانه‌داران تهران (به نشانی echaptehran.com) که دوشنبه گذشته (۱۴۰۰/۷/۲۶) افتتاح شد، از امکاناتی مانند امکان پرداخت حق عضویت، درخواست تمدید پروانه کسب، پیگیری درخواست تمدید پروانه کسب،‌ پیگیری پرونده‌های در دست اقدام، شکایات صنفی و اطلاع‌رسانی و اخبار حوزه چاپ برخوردار است. استفاده از این امکانات موجب کاهش زمان و هزینه مراجعه کنندگانی می شود که تا پیش از این برای پیگیری پرونده و کارهای خود ناگزیر به مراجعه حضوری به اتحادیه چاپخانه داران بودند.
 
به گزارش روابط عمومی، در مراسم رونمایی از این سامانه، علی‌اکبر ابراهیمی، معاون دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اتحادیه اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به لحاظ گستردگی و تعدد اعضا به وسعت یک کشور است، گفت: 55 تا 60 درصد چاپخانه‌های کشور در تهران قرار دارند و راه‌اندازی پایگاه اطلاع رسانی در دنیای ارتباطات امروز که ارتباطات الکترونیکی از اهم اقدامات یک سازمان است،‌ اتفاق بزرگی برای اتحادیه چاپ به شمار می‌آید.
 
وی با اشاره به مزایای راه‌اندازی این وب سایت گفت: کاهش هزینه و زمان مراجعه‌کنندگان، تسریع در کارهای مربوط به صنف چاپ و همچنین رونق و توسعه تعاملات صنفی چاپ با کمترین هزینه و زمان ممکن، از نکات مهم و بااهمیتی ست که با توجه به گستره کار و وسعت جغرافیایی استان تهران، ضرورت راه‌اندازی این وب سایت را به وجود آورد.
 
به گفته ابراهیمی راه‌اندازی وب سایت اتحادیه چاپخانه داران، کمک خوبی برای کاهش هزینه‌ و زمان فعالان صنف چاپ خواهد بود و به طور قطع این مهم با همدلی، همراهی و همفکری همه اعضا محقق شده است.